• Home / seo / الگوریتم گوگل
الگوریتم گوگل

الگوریتم گوگل

الگوریتم گوگل هر یک دارای مقاصد مختلفی هستند ولی در مجموع هدف همگی آنها بصورت کلی انتخاب بهترین وب سایت ها جهت نمایش در صفحه نتایج جستجو برای کاربران است. در این مطلب الگوریتم های گوگل ابتدا به اجمال معرفی شده است که در پست های آتی بصورت کامل هر کدام از آنها تشریح خواهند شد. شرکت گوگل به عنوان یکی از برترین شرکت های موتور جستجو که تمام تمرکز آن بر روی جستجوی مشتریانش است باید شرایطی را ایجاد کند که کاربرانی که از این موتور جستجو استفاده می کنند در کمترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود برسند. به کلیه تکنیک ها و روشهایی که در داخل و خارج از وب سایت انجام می شود که باعث شده جایگاه وب سایت در موتورهای جستجو بهبود پیدا کند سئوگفته می شود.

اهداف الگوریتم گوگل

همواره وب سایت های بسیاری هستند که برای دستیابی به رتبه های برتر در موتور جستجوی گوگل و بهینه سازی سایت همچنین آوردن کلمات کلیدی خود به صفحه اول گوگل از روش های نادرستی استفاده می کنند ولی الگوریتم های گوگل که توسط تیم برنامه نویسی شرکت گوگل به روز رسانی می شوند این وظیفه را بر عهده دارند که جلوی این کارهای غیر اخلاقی را بگیرند. طراحی سایت ها و سئو کارها برای رتبه (لینک اول) گوگل را به دست آورد با روش مهندسی معکوس استفاده می کنند.با این کار گوگل را گول میزنند تا به این رتبه برسند.
الگوریتم گوگل

بطور کلی سئو کارها به سه دسته تقسیم می شوند:

سئو سایت برای کلاه سفید

منظور از سئو کلاه سفید استفاده از تکنیک ها و تاکتیک های مورد قبول گوگل است. هدف از این تکنیک ها ارائه بهترین نتایج برای کاربران موتورهای می‌باشد به عنوان مثال یکی از این تکنیک ها در اولویت قرار دادن کاربران نسبت به موتورهای جستجوست.

 1. در راستای قوانین گوگل عمل می کنید.
 2. بهینه سازی ها (سئو سایت ) را در راستای نیاز کاربران و نه موتورهای جستجو انجام میدهید.
 3. محتوای با ارزشی تولید می کنید که افراد علاقه مند به خواندن و اشتراک گذاری آن هستند.
 4. وب سایتی می سازید که در زمینه کاری شما نسبت به دیگر رقبا، جایگاه مستقل و برتری دارد.
 5. سرعت وب سایت شما زیاد بوده و نمایش آن در موبایل درست است.
 6. از متا تگ های صحیح استفاده می کنید.
 7. کار با وب سایت شما آسان است.

 سئو سایت برای کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه به تکنیک هایی گفته می شود که استفاده از روش های آن در راستای قوانین گوگل نیست و در اغلب مواقع نیز این اقدامات به دور از خلاق است. اما ممکن است که به شما در کسب نتایج ایده آل کمک کنند. سئو کلاه سیاه غالبا بر روی نقاط ضعف الگوریتم ها تمرکز می کند.

به عنوان یک کلاه سیاه شما معمولا:
 1. قوانین گوگل را زیر پا می گذارید.
 2. مورتوهای جستجو را نسبت به کاربران در اولویت بالاتری قرار می دهید.
 3. سعی در فریب کاربران با استفاده از تکنیک هایی مانند Cloaking یا Doorway pages می کنید.
 4. وب سایت دیگران را هک می کنید.

سئو سایت برای خاکستری

چنان که می‌دانید سئو کلاه سیاه تقلب در مورد قوانین گوگل است و سئو کلاه سفید رعایت این قوانین، بنابراین از همین نام‌ها می‌توان فهمید سئو کلاه خاکستری ترکیبی از هر دو روش است. سئو کلاه خاکستری روشی است که در آن بعضی از قوانین گوگل رعایت می‌شوند و بعضی دیگر نه. در حقیقت این روش گوگل را طوری که متوجه نشود دور می‌زنند! به همین جهت این روش بیشتر توسط سئوکارهای حرفه‌ای انجام می‌شود. اگر افراد غیر حرفه‌ای این کار را انجام دهند، نمی‌توانند از مجازات گوگل فرار کنند.

اسامی الگوریتم های گوگل

 • لگوریتم پاندا
 • الگوریتم گوگل پنگوئن
 • الگوریتم مرغ مگس خوار
 • الگوریتم گورخر
 • الگوریتم کبوتر
 • الگوریتم Page Layout
 • الگوریتم رنک برین
 • الگوریتم PayDay Loan
 • الگوریتم Page Authority
 • الگوریتم کافئین
 • الگوریتم mobilegeddon

Write a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *