الگوریتم های گوگل | الگوریتم گوگل | قوانین گوگل

الگوریتم های گوگل
امتیازدهی:
5/5

اگر بخواهیم در زمینه سئو سایت فعالیت داشته باشیم و بتوانیم سایتی را بر اساس قواعد و قانونی الگوریتم های گوگل درست در لینک های اول گوگل قرار دهیم، از مجموعه ای از الگوریتم های گوگل تایید شده زیر نظر مرورگر گوگل استفاده می کنیم و در واقع این الگوریتم های گوگل از سال های گذشته تا به کنون دچار تغییراتی شده است. تا کنون یعنی در سال 2022 موارد مختلفی داشته است؛ از این رو ما قصد داریم تا جهت سئو سایت در اصفهان، فهرستی از نام های الگوریتم های گوگل و چهارچوب مخصوصشان از گذشته تا کنون را برایتان ذکر کنیم:

الگوریتم در کل به چه معناست؟

قطعا شما نام این واژه را در درس هایی از جمله ریاضی شنیده اید و یا بچه هایی که در رشته کامپیوتر سر رشته داشته باشند با مفهوم الگوریتم آشنایی بهتری دارند اما باید به طور خلاصه و کلی بگوییم که مجموعه ای از قوانین و دستور العمل هایی که یک سیستم کامپیوتری بر طبق آنها وظیفه و کار خود را انجام می دهد و سیستم کلی یک برنامه طبق آن نوشته و چیده می شود الگوریتم نام دارد و این روش در بسیاری از مراحل و زندگی ما هم کاربرد دارد و تنها مختص کارهای سیستمی یا ماشینی نیست.

الگوریتم های گوگل چه هستند؟

در مفهوم و ساختار الگوریتم ها گوگل وظیفه و کار بسیار مهمی را انجام می دهند؛ یعنی ساختارهایی پیچیده و حرفه ای می باشند که کمک می کنند تا هنگامی که عبارت یا سوالی در گوگل جست و جو می شود، مرتبط ترین و نزدیک ترین جواب برای آن سوال پیدا شود و برای کاربر این فرآیند راحت تر باشد.

به طور کلی در گوگل هر سایتی که دارای رتبه شود و امتیاز برتری را کسب کند بر اساس همین الگوریتم ها پیش می رود و تمامی این الگوریتم ها فاکتورهایی مشخص دارند که که محتوا و نحوه ساختار سایت را بررسی می کنند و باعث پیشرفت و یا پسرفت آن می شوند.

الگوریتم گوگل

بطور کلی سئو کارها به سه دسته تقسیم می شوند:

منظور از باغ وحش مجازی گوگل چیست؟

مرورگر گوگل هم همانند هر اپلیکیشن موبایل یا هر نرم افزاری دارای بروزرسانی های مختلفی است که این آپدیت در دو دسته قرار می گیرد و به آن آپدیت بزرگ و آپدیت کوچک می گویند.

در طی روزهای مختلف ممکن است ما با بروز رسانی های کوچک روبرو شویم و اصلا متوجه این روند هم نباشیم چون به سایت ما آسیبی وارد نمی کنند اما بروز رسانی های بزرگ گاهی اوقات آنقدر متفاوت و عجیب عمل می کنند که بسیاری از سایت ها را تحت تاثیر قرار داده و خود گوگل هم آن را تایید کرده و به مناسبت این دسته از آپدیت ها نامی خاص برایش انتخاب می کند تا سئوکار ها و متخصصان سایت متوجه این تغییرات باشند.

نام این الگوریتم ها عموما بر اساس نام حیوانات انتخاب می شود و از این رو به مجموعه الگوریتم های گوگل، باغ وحش مجازی گوگل می گویند.

جریمه های الگوریتم های گوگل چیست؟

همانطور که می دانید ترافیک و سرعت سایت عامل مهمی در دیده شدن و پیشرفت سایت ماست و باید بگوییم الگوریتم هایی که گوگل معرفی می کند بر روی این عوامل تاثیر دارد و هر متخصص سایت و سئو و طراح سایت وردپرس در اصفهان که در حیطه خود پیشرفته است باید بداند که مراقب دستور العمل ها و قوانین مربوط به الگوریتم ها باشد و از آنان سرپیچی نکند و همواره از آپدیت آنان با خبر باشد.

اگر این سوال پیش بیاید که هدف از این الگوریتم های مختلف به صورت تخصصی چیست باید بگوییم که دو هدف بسیار مهم و با اهمیت در تولید و ساختن آنها وجود دارد که شامل:

  1. پایین آوردن سایت هایی که رتبه های ضعیفی دارند و یا اسپم شده اند.
  2. بالا بردن و پر رنگ نشان دادن سایت هایی که محتوای با ارزش، مفید و جذاب برای خواننده و کاربر دارند.

این الگوریتم ها به طراحان و متخصصان سایت یاد دادند که باید محتواهایی برای سایت ها تولید کنند که ارزشمند و قابل استفاده باشد و در واقع بتواند به هر کاربری کمک کند تا به نتیجه دلخواه برسد.

البته یک نکته جالب و قابل تامل در این بخش وجود دارد و باید بگوییم که الگوریتم ها به صورت قطعی و کامل به شکل مستقیم بر روی سایت شما تاثیر نمی گذارند اما همواره باید مراقب رفتارشان باشیم؛ از این رو در ادامه این مقاله ما مجموعه کامل و مفید الگوریتم ها یا باغ وحش مجازی گوگل را به شما معرفی خواهیم کرد:

اسامی الگوریتم ها

الگوریتم پیج رنک Google PageRank Algorithm

همانطور که از تاریخ تولد این الگوریتم پیداست(1998)، در اواخر قرن بیستم ظهور پیدا کرده است. به وسیله آن می توان رتبه بندی سایت ها را انجام داد و اولین الگوریتم گوگل است که وظیفه ای که بر عهده داشت. به این صورت بود که لینک هایی که به هر صفحه از سایت یا هر دامنه از سایت داده می شد را چک می کرد و هر سایتی که لینک های مفید و معتبر و بالاتری داشت نیز رتبه بهتری دریافت می کرد و دارای امیتاز میانه بین عدد صفر تا ده بود.

صفر یعنی آن سایت دارای پایین ترین میزان امتیاز از نظر پیج رنک و ده یعنی بالاترین امتیاز برای آن سایت است، پس از مدتی گوگل برای اینکه بک لینک های فراوان ساخته نشود این الگوریتم گوگل را آپدیت کرد و توسعه بخشید.

الگوریتم گوگل پیج رنک
الگوریتم گوگل dance

الگوریتم رقص گوگل Google Dance

الگوریتم رقص گوگل در سال 2044 ساخته شد. این الگوریتم گوگل در حقیقت وظیفه ای عجیب و خاص دارد و در واقع باید در نتایجی که یک کاربر برای یک سوال خود سرچ می کند نوسان و جا به جایی به وجود بیاورد.

به این معناست که این الگوریتم شانس بهتری برای نتایج سرچ شده به وجود می آورد و بررسی می کند که کاربران از میان سایت هایی که در رابطه با پرسش آنان است، کدام یک را انتخاب می کنند و کدام مورد میزان کلیک خور بیشتری دارد و یا کاربران در کدام سایت زمان بیشتری صرف می کنند تا در آن بمانند؟

اگر این دسته از کاربرانی که میزان کلیک و ماندگاری آنها در سایت با ارزش و طولانی باشد، الگوریتم گوگل دنس به سایت کمک می کند که در نتایج بهتری از گوگل قرار بگیرد و چنانچه مطالب مفیدی در سایت نبوده و کاربران از آن سایت ناراضی باشند دچار نتیجه برعکسی شده و به لینک های عقب تر سقوط خواهد کرد و در واقع این الگوریتم رضایت کاربران یا مشتریان را عامل مهمی در کار خود قرار می دهد.

اگر شما قصد طراحی سایت در اصفهان داشته باشید نیز به وسیله این الگوریتم باهوش می توانید سایت هایی که در این زمینه معتبر و فعال هستند را پیدا کرده و سفارش خود را بدهید.

الگوریتم سند باکس گوگل Google Sandbox

در سال 2004 اگر شما به تازگی سایتی را طراحی کرده باشید یا به متخصص این کار یعنی طراح سایت وردپرس در اصفهان پروژه خود را سپرده باشید، در ابتدای کار خود در قسمت سند باکس گوگل قرار خواهید گرفت!

یعنی اگر قرار باشد تا رتبه خوبی برای سایت خود دریافت کنید، این الگوریتم جوان جلوی شما را خواهد گرفت و علت کار آن به این دلیل است که چنانچه محتوای مناسبی در صفحه شما نسبت به سایر صفحات سایت شما وجود نداشته باشد، گوگل آن را درک می کند و برای بررسی و چک کردن محتوا، مدتی آن آدرس از سایت را در سند باکس خود قرار می دهد تا موارد اسپم آن را شناسایی کند.

جالب است بدانید که خود گوگل این الگوریتم را تایید نکرده اما بسیاری از کارشناسان و متخصصان سئو و طراحی سایت این عقیده را دارند که این الگوریتم بر نتایج رتبه سایت آنها تاثیر می گذارد.

الگوریتم سند باکس گوگل

الگوریتم تپه Hilltop Algorithm

از جمله الگوریتم های ابتدایی گوگل در زمینه سئو، الگوریتم تپه یا هیل تاپ می باشد. در سال 2004 کار و وظیفه خود را شروع کرد و در واقع باید سایت ها و صفحاتی که معتبر و واقعی هستند را پیدا کند زیرا که کاربران موتور جست و جو هنگامی که موضوعی را سرچ می کنند، ممکن است با نتایج مشابه و گاها اشتباه روبرو شوند و از این نظر این الگوریتم در برابر چنین مواردی ایستادگی می کند و اجازه نمی دهد تا کاربران در سایت هایی با محتوای اشتباه وارد شوند.

کار الگوریتم تپه با الگوریتم پیج رنک به صورت ترکیبی بوده و تاثیری مهم بر روی نتایج وب سایت ها دارد.

الگوریتم کافئین Caffeine Algorithm

صحبت هایی که درباره فعالیت و تعیین این الگوریتم جدید شده بود مربوط به سال 2009 است اما در سال بعد یعنی سال 2010 این الگوریتم فعال و رونمایی شد. در واقع این الگوریتم روش جدید و مدرن برای ایندکس کردن کلمات کلیدی و سایت ها است و چنانچه سایتی قدیمی، مطالب و محتواهای قدیمی خود را بیشتر از سایر سایت ها بروز نماید، توسط این الگوریتم رتبه خوبی دریافت خواهد کرد و در نتایج بهتر نیز قرار خواهد گرفت.

در گذشته ربات های مرورگر گوگل تنها به مطالبی که تازه بروز شده بود عکس العمل نشان می دادند و سپس به مرحله ایندکس می رسیدند اما با بروزرسانی جدید الگوریتم کافئین چنین مشکلاتی برطرف شد.

الگوریتم پاندا گوگل Panda Algorith 

این الگوریتم هوشمند در واقع یکی از الگوریتم های مهم گوگل به شمار می رود که در پروسه مدرن بودن سئو سایت نقش پر اهمیتی دارد. هدف اصلی این الگوریتم برای بررسی سایت هایی است که محتواهای بی کیفیت و ضعیف دارند و در واقع آنان را دچار رتبه هایی پایین و ضعیف می کند.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا همه ی الگوریتم های گوگل در حال بررسی محتواهای سایت هستند؟ اما باید بگوییم که این مورد برای مرورگر گوگل بسیار حائز اهمیت بوده و از این رو این قانون مهم را برای الگوریتم هایش وضع کرده است و از این رو شما باید محتواهایی که کپی نبوده و یا به سرقت نرفته اند تولید کنید زیرا که الگوریتم پاندا بر عوامل سئو درون صفحه حساس بوده و اگر محتوای سایتی خیلی مختصر و کوتاه باشد و یا سایتی تنها با هدف لینک دهی یا بک لینک بر روی سایتی دیگر به وجود آمده باشد بسیار دقیق عمل می کند!

متخصص سئو در اصفهان همواره با دقت عمل هنگام کار پروژه شما را پیش می برند و سایت شما در مواجه با این الگوریتم سربلند بیرون می آید.

الگوریتم تازگی محتوا Freshness Algorithm

الگوریتم تازگی محتوا در سال ۲۰۱۱ ایجاد شد. باید بگوییم که پروژه های سئو سایت اصفهان با دقت در این الگوریتم می توانند به نتایج فوق العاده ای دست پیدا کنند! چرا که کار اصلی این الگوریتم به این صورت است که محتواهایی که جدیدتر و تازه هستند در جایگاه بهتری از گوگل قرار بدهد و اگر خبر و یا موضوعی به عنوان اخبار روز آن دوران در جریان باشد، انواع سایت هایی که از این خبر استفاده کنند و محتوایی تازه بسازند، توسط این الگوریتم دارای رتبه ای بالا در گوگل خواهند شد و در واقع بخشی از مطالب سایت تحت تاثیر الگوریتم تازگی محتوا قرار می گیرد و شما می توانید از موضوعات جالب و بروز منطقه ای که زندگی می کنید در کسب و کار و سایت خود استفاده کنید.

الگوریتم ونیز Venice Algorithm 

سال 2012 سالی نوین و جدید برای کسب و کارهای آنلاین از طریق وب سایت بود زیرا که کاربران پس از به دست آوردن نتایج مورد نظر خود، مواردی را انتخاب می کردند که نزدیک به محل زندگی یا کارشان بود و در نتیجه باعث می شد تا گوگل متوجه این رفتار بشود و تصمیم به ساخت الگوریتمی نماید که به کاربران کمک کند بهترین نتیجه و نزدیک ترین آن بدست آید.

در واقع الگوریتم ونیز با استفاده از ابزار GPS و IP اینرتنت شما در زمان اتصال شما به نت، کمک خواهد کرد تا با توجه به سوالی که دارید بهترین و نزدیک ترین مورد جست و جو شده را پیدا کنید و به نزدیک ترین نتیجه دست بیابید.

الگوریتم دزد دریایی Pirate Algorithm

اما از جمله الگوریتم های دیگری که در سال 2012 بسیار رونق گرفت و معروف شد الگوریتم معروف دزد دریایی است که تا کنون بسیاری از سایت ها را مورد بررسی قرار داده و هدف های شوم آن ها را سرنگون ساخته است!
در حقیقت اگر سایتی در خصوص فروش کتاب، موسیقی یا فیلم که اکثر کاربران برای دانلود به آن مراجعه می کنند دارای مطالب یا محتوایی کپی باشد و یا اصطلاحا سرقت ادبی به کار برده باشد با این الگوریتم مواجه شده و با برخورد جدی گوگل یعنی پنالتی روبرو خواهند شد؛ بنابراین اگر تصمیم دارید که بر روی سایت خود به صورت بلند مدت و جدی سرمایه گذاری نمایید از هرگونه کپی برداری امتناع نمایید.

الگوریتم Exact Match Domain 

اما دیگر الگوریتم جالب و البته مهم دیگری که در سال 2012 رونمایی شده و برای بسیاری از کارشناسان سئو هم شناخته شده است، الگوریتم Exact Match Domain می باشد که هدف آن هم هدف یکتای گوگل یعنی بررسی همیشگی محتوای سایت هاست.
ممکن است شما هم با توجه به کسب و کار خود به دنبال عبارت طراحی سایت در اصفهان بوده و پس از جست و جوی این عبارت با نتایج مختلفی روبرو شوید و از این رو با سایت هایی مواجه می شوید که دارای محتواهایی بسیار ضعیف و در اصطلاح اسپم هستند و عملا کارایی برای شما نخواهند داشت، از این رو گوگل با استفاده از این الگوریتم میزان نمایش سایت های ضعیف در نتایج سرچ شما را به حداقل می رساند.

الگوریتم پیج لی‌اوت Page Layout Algorithm

نوبت به آخرین الگوریتم گوگل در سال 2012 شد که باید بگوییم این الگوریتم با وجود آن که در اوایل سال 2012 ساخته شده است اما به صورت مرتب و پی در پی در حال بروز رسانی بود و آخرین آپدیت آن در سال 2016 رخ داد اما همچنان قوی و مصمم به وظیفه خود عمل می کند.
این الگوریتم پس از رونمایی جهت جلوگیری از تبلیغ های مداوم مشهور گردید و در واقع چنانچه سایتی در ابتدای صفحات خود دارای میزان زیادی از تبلیغات گوناگون باشد و خواننده را در مسیر پیدا کردن پرسش خود گم کند یا در نتایج موبایل باعث شود تا کاربران برای رسیدن به نتیجه مورد نظر خود چندین بار اسکرول کنند با جریمه ای قابل توجه از سوی الگوریتم پیج لی اوت مواجه خواهد شد.

الگوریتم پیج لی‌اوت Page Layout Algorithm

نوبت به آخرین الگوریتم گوگل در سال 2012 شد که باید بگوییم این الگوریتم با وجود آن که در اوایل سال 2012 ساخته شده است اما به صورت مرتب و پی در پی در حال بروز رسانی بود و آخرین آپدیت آن در سال 2016 رخ داد اما همچنان قوی و مصمم به وظیفه خود عمل می کند.
این الگوریتم پس از رونمایی جهت جلوگیری از تبلیغ های مداوم مشهور گردید و در واقع چنانچه سایتی در ابتدای صفحات خود دارای میزان زیادی از تبلیغات گوناگون باشد و خواننده را در مسیر پیدا کردن پرسش خود گم کند یا در نتایج موبایل باعث شود تا کاربران برای رسیدن به نتیجه مورد نظر خود چندین بار اسکرول کنند با جریمه ای قابل توجه از سوی الگوریتم پیج لی اوت مواجه خواهد شد.

الگوریتم گورخر Zebra Algorithm

با توجه به الگوریتم کلی هسته مرکزی گوگل، الگوریتم گورخر یکی از موارد مهم و کاربردی برای تشخیص سایت های فروشگاهی بی کیفیت است!

از جمله موارد مهم که در اصول سئو سایت در اصفهان حائز اهمیت است، سئو اصولی سایت های فروشگاهی با توجه به قوانین الگوریتم گورخر می باشد. در حقیقت اگر سایتی فروشگاهی بدون توجه به نیاز کاربر و موضوع سایت خود محتوای مناسبی تهیه نکند یا موارد مورد نیاز برای یک سایت فروشگاهی را نداشته باشد، توسط این الگوریتم از نتایج حذف گردیده و یا به رتبه های پایین تری سقوط خواهد کرد.

پس توجه داشته باشید که اگر ادمین سایتی فروشگاهی هستید یا می خواهید آن را طراحی کنید، پارامترهای مهم در یک فروشگاه آنلاین نظیر توضیحات کامل و مفید محصول، وجود درگاه پرداخت معتبر، شناسه تاییدیه سایت فروشگاهی به نام اینماد و سایر مواردی از این قبیل را داشته باشید.

الگوریتم مرغ مگس خوار Hummingbird Algorithm 

یکی از الگوریتم های مفید در مرورگر گوگل که به کاربران در پیدا کردن نتیجه مورد نظر کمک بسیاری کرد، الگوریتم مرغ مگس خوار است. در گذشته اگر کسی کلمه ای را سرچ می کرد تنها عبارت هایی که کلمه کلیدی در آن بود را نمایش می داد اما امروزه به کمک این الگوریتم چنانچه واژه ای مترادف با کلمه سرچ شده شما هم وجود داشته باشد در نتایج قرار خواهد گرفت و حتی اگر به صورت سهوا کلمه ای را اشتباه تایپ کنید می توانید به نتایجی درست بر اساس کلمه درست خود دست پیدا کنید.

توجه داشته باشید که برای خلق محتوای جدید در سایت خود از عبارت ها و جملات مفهومی و درست استفاده کنید و تنها کلمات کلیدی خود را به صورت نامفهوم و بی معنی تکرار نکنید.

الگوریتم Payday Loan

از جمله الگوریتم های معتبر و مفید در گوگل؛ الگوریتم Payday Loan است که برای خانواده ها و والدین گزینه مناسبی شناخته شده زیرا در هنگامی که کودکان وارد مرورگر گوگل می شوند نمی توانند به دلیل کنجکاوی وارد سایت های نامناسب با محتوای آلوده و یا قمار بشوند.

و در واقع این الگوریتم سعی در پاک سازی محیط گوگل و یافتن مطالبی مفید و سودمند برای کاربران مختلف در سنین گوناگون دارد.

الگوریتم موبایل گدون Mobilegeddon Algorithm

از جمله مواردی که در سرعت یک سایت بسیار پر اهمیت است میزان فرندلی بودن آن سایت با موبایل یا دسکتاپ است و اگر سایت شما در موبایل بتواند به راحتی سایتی را پشتیبانی کند و گرافیک آن در صفحه موبایل به خوبی نمایش پیدا کند می تواند در سئو نیز رتبه برتری پیدا کند.

الگوریتم موبایل گدون نیز از جمله الگوریتم های سال 2015 است که سایت ها را بررسی می کند تا میزان موبایل فرندلی بودن آن را چک کرده و در نتیجه رتبه بهتری به آن سایت بدهند.

الگوریتم موش کور Possum Algorithm

این الگوریتم نیز از جمله الگوریتم های سئو محلی به حساب می آید با این تفاوت که کمی سرکش بوده و تصمیم می گیرد که چه کسب و کاری در نتایج سئو محلی باشد و چه کسب و کاری در این بخش قرار نگیرد!

اگر شما محتوایی یکتا برای سایت خود در نظر بگیرید و آدرس و اطلاعات تماس خود را دقیق و درست وارد کنید از جریمه های این الگوریتم در امان بوده و نسبت به سایر رقبا به رتبه ای برتر دست پیدا خواهید کرد.

الگوریتم فرد Fred Algorithm

الگوریتم فرد از جمله الگوریتم های بررسی کننده محتوا در مرورگر گوگل است و اگر شما سایتی بی کیفیت و محتوایی ضعیف داشته باشید توسط این الگوریتم با جریمه مواجه خواهید شد.

اگر وب سایت سئو شده شما دارای تبلیغاتی بیش از اندازه باشد، محتواهای آن بسیار کوتاه باشد، مخاطبان و کاربران از محتواها ناراضی باشند و لینک های آن دارای حالتی ضعیف باشند با افت رتبه توسط الگوریتم فرد روبرو خواهند شد.

الگوریتم مدیک یا طبی Medic Algorithm

این الگوریتم حوزه ای وسیع و البته تخصصی دارد و اگر شما خدمات طراحی سایت اصفهان را انتخاب کنید و بخواهید سایتی پزشکی و یا با این زمینه داشته باشید و آن را سئو کرده باشید باید به الگوریتم مدیک یا طبی توجه کنید.

این الگوریتم وظیفه دارد تا چنین سایت هایی را چک کرده و محتوای درست و یکتای آنها را بررسی کند و در واقع این الگوریتم در سال 2018 به آپدیتی کامل و بروز دست یافت.

الگوریتم برت BERT Algorithm

این الگوریتم بسیار جوان از جمله الگوریتم های ماشینی است و کار او همانند رنک برین است یعنی با عملکرد هوشمندانه خود کلمه قبل و بعد از کلمه اصلی کاربر را حدس زده و می تواند تشخیص دهد که رابطه کلمات بین یکدیگر چگونه است.

الگوریتم موبایل فرست ایندکس Mobile First Index Algorithm

این الگوریتم نیز همانند الگوریتم موبایل گدون بوده و با توجه به جست و جوی کاربران در موبایل و گوشی همراه متوجه می شود که کاربران از موبایل برای مشاهده سایت ها و جست و جوی سوال خود بسیار استفاده می کنند و در نتیجه میزان سئو آن هم بررسی می شود.

الگوریتم (E-A-T)

این الگوریتم به سایت هایی با محتوایی خاص از جمله موارد سلامتی، مالی و حقوقی توجه می کند و سایت هایی که با این مضامین ساخته شده اند به تخصص، اعتماد و اعتبار اشاره می کنند و در نتیجه محتواهایی که باید تولید کنند علاوه بر یکتا بودن باید واقعی و کاملا دقیق باشد زیرا که با جان و مال افراد در ارتباط هستند و یک سئو کار باید این موارد را در نظر بگیرد.

الگوریتم MUM

الگوریتم MUM مخفف کلمه Multitasking United Model Algorithm است و در سال 2021 ساخته شد. این الگوریتم در واقع جدیدترین الگوریتم گوگل به حساب می آید و همان طور که از نامش پیداست قابلیتی عالی داشته و می تواند به صورت همزمان چند کار را انجام دهد و چندکاره است یعنی می تواند متن کاربر را بخواند و سپس آن را درک کند و از لحاظ صوت و ویدئو محتوای کاربر را شناسایی می کند و جالب تر از آن این است که به 75 زبان زنده دنیا مسلط است و سوالات سخت کاربران را نیز پاسخ می دهد.

الگوریتم رنک برین Rank Brain Algorithm

این الگوریتم که در سال 2015 به جامعه سئو کاران معرفی شد در سال 2016 آپدیت گردید و در واقع از آن دسته الگوریتم هایی است که بسیار هوشمند بوده و سعی می کند تا معنی کلمات را حدس بزند و نتایجی دقیق تر و مشابه به آن چه که کاربر سرچ کرده نشان دهد؛ برای مثال هنگامی که سئو در اصفهان را سرچ می کنید و نحوه نوشتاری آن را فراموش کرده باشید، این الگوریتم به شما نتایجی دقیق و واضح را نشان خواهند داد.

نتیجه گیری:

درست است که الگوریتم های گوگل دارای قوانین سخت گیرانه ای هستند و ممکن است باعث افت سایت ها شوند اما در واقع این روش کمک می کند تا بهترین پاسخ ها را برای سوالات خود بیابید و اگر سایت خود را با توجه به پروتکل های آنان سئو کرده و از متخصص سئو در اصفهان کمک بگیرید می توانید در برترین نتایج و لینک اول قرار بگیرید.

Write a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *